Ознака: бубрег

Сцена

На Селена Гомез ѝ бил пресаден бубрег, го донирала нејзината најдобра пријателка – фотографијата од болница ќе ве трогне

“Ми го даде најголемиот можен порадок. Се жртвуваше за да ми го подари бубрегот. Неверојатно сум благословена. Ја сакам како сестра”, напишала пејачката.На познатата пејачка Селена Гомез ѝ бил пресаден […]

Живот

Затвореник нуди бубрег на фудбалер чиј живот е во опасност: „За возврат не барам ништо“

Семир Џонко од Дубровник, кој во моментов издржува затворска казна, се понудил да му донира бубрег на поранешниот хрватски репрезентативец, Иван Класниќ кој во моментов бара донор.На Класниќ по трет […]

Живот

Никој не знае зошто: Го болел грбот, отишол на доктор и се разбудил со огромна рана на грбот!

Она што најмногу загрижува во оваа ситуација е тоа што никој од докторите не знае што.Белграѓанецот Милош се нашол во еден од најтешките моменти од животот, а не ни насетувал […]

Вести

На скопските клиники е успешно извршена трансплантација на бубрег од жив донор

После една година успешно е извршена трансплантација на бубрег од жив донор на скопските клиники, а закажани се уште три до 1 јули, истакна денеска претседателот на Македонското здружение за […]