Ознака: булевар “Илинден“

Живот

На булевар “Илинден“ посебен сообраќаен режим

Поради снимање филм на дел од булеварот “Илинден“ сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници, информира МВР. Посебниот сообраќаен режим ќе биде воведен денеска и утре од 21 до 6 часот […]

Македонија

Од булеварот “Илинден“ сообраќајот ќе се пренасочува по околните сообраќајници

Утре и задутре во времето од 21:00 до 06:00 часот, на булеварот “Илинден“ во близина на Градскиот парк, во организација на ДФПУ“ВЕРТИГО ВИСУАЛ“ ДОО, Скопје, ќе се одржи настан – […]

Македонија

Посебен режим на сообраќајот по булеварот „Илинден“

Во вторник, среда и четврок од 09.00 до 11.30 часот, во организација на Скијачката федерација на РСМ, Клубот за биатлон и нордиски дисциплини „Олимпик Скии“ од Скопје, град Скопје и […]

Македонија

Синоќа поплава на “Илинденска“

Синоќа околу 19:30 часот на булеварот “Илинденска“ во близина на трговскиот центар Скопје Сити Мол заради пукната цевка имаше голема поплава, а водата се ширеше со огромна брзина. Според соопштението на […]

Вести Македонија

Сообраќајна несреќа на “Илинденска“

Утрово на булеварот “Илинден“ во Скопје се случи сообраќајна несреќа меѓу мотоцикл и автомобил. Булеварот беше затворен за сообраќај, па возачите беа приморани да бараат други улици за да стигнат до […]