Ознака: Булевар

Скопје

Шилегов се пофали со новиот булевар АСНОМ

Шилегов се пофали со новиот булевар АСНОМ Притоа напиша и порака до јавноста: ОД УТРЕ СКОПЈАНИ ЌЕ ВОЗАТ ПО НОВИОТ БУЛЕВАР АСНОМ. Со бележењето на хоризонтана сообраќајна сигнализација на булевар […]

Македонија

Заврши реконструкцијата на булеварот “Кочо Рацин“

Со ноќно бележење на сообраќајна сигнализација целосно заврши реконструкцијата на булеварот “Кочо Рацин“ во Општина Центар, еден од најфреквентните булевари во централното градско подрачје. – Екипите на Град Скопје работеа […]

Вести Македонија

Булеварот “Крсте Петков-Мисирков“ кај Бит пазар затворен за сообраќај

Од денеска ќе биде затворен за сообраќај булеварот „Крсте Петков-Мисирков” односно делницата во правец на Бит пазар, од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев” до клучката Детелинка. Делницата ќе биде затворена […]

Ракомет

ЗАСЛУЖЕНО: Столе Стоилов доби булевар со неговото име

Булевар „Столе Стоилов 5“. Вака од вчера пишува во Кафе ресторанот „Рустинка“, кој е во сопственост на братот на Стоилов, Стефан Стоилов. Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов по вторпат ја […]