Ознака: бунда

Вести

Мебелот бил подарок од Боки 13, земен на вересија: Јанева добила и бунда која чини многу повеќе од 5.000 евра

Обвинителството треба да утврди каде завршиле 1,5 милиони евра од рекетот. Мебелот кој и бил подарен на Јанева од осомничениот Бојан Јовановски, наводно не бил ни платен во салонот од […]

Вицотека

Влегува Ремзие во автобус, ѝ фали само денар за карта, и му вика на шоферот…

Влева Ремзие у автобусот, и фале само динар за карта, и му вика на шоферот:-Мајсторе де една карта до Скопје, ми фале само динар, утре че ти донесам…До неа стое Мара […]