Ознака: Бурак Озчивит

Сцена

Животот му стана пекол: Бали Бег живее во страв дека ќе му го киднапираат едно годишниот син- еве со кого се „сплеткал“ актерот

Турскиот актер Бурак Озчивит, најпознат по улогата на Бали-бег во серијата за Сулејман Величествениот, стравува за неговиот едногодишен син Каран, јавуваат турските медиуми. Актерот се соочува со проблеми со локалните […]

Сцена

Убавицата и заводникот чекаат бебе: Неџла го покажа трудничкото стомаче

Фахрие Евџен и Бурак Озчивит за кратко време ќе станат родители. Популарните турски актери беа фотографирани додека се упатуваа на стендап шоуто на Џем Јилмаз во Истанбул. Убавата филмска ѕвезда, […]

Uncategorized Сцена

Кемал во Љубљана, интервенирала и полицијата

Турскиот актер Бурак Озчивит престојува во во посета на Словенија. Тој се појави во еден трговски центар каде го дочекаа илјадници обожавателки. Добро расположен и насмеан, популарниот Бурак со задоволство […]

Сцена

ЗОШТО ОВАА ФОТОГРАФИЈА ИМА НАД 350.000 ДОПАЃАЊА: Турскиот актер само го направи ова…

Турскиот убавец Бурак Озчивит со сосема едноставна фотографија за пола час доби неколку илјади, а сега веќе преку 350.000 допаѓања.А што направи? Само се насмевна и тоа беше доволно. Дамите […]