Ознака: бура Алберто

Вести

Флорида се подготвува за бурата Алберто

Гувернерот на Флорида, Рик Скот денеска прогласи вонредна состојба во 67 окрузи во оваа американска сојузна држава, во пресрет на надоаѓањето на субтропската бура Алберто. Во предупредувањето на властите им […]