Ознака: бурек

Кулинарство

Бурек ролнички

Состојки 1 пакување од корите за бурек 200 гр изварка 1 јајце 1 кафено лажиче мешан зачин Како и обично бидејќи постојано се бркам со времето, барам и готвам нешто […]

Сцена

Освен ајварот, Дуа Липа ги присвои питата, бурекот и сармата како албански традиционални јадења

Дуа Липа, која деновиве е главна тема на домашните и регионалните медиуми, заради пропагандата на идејата за „Голема Албанија“ и изјавата дека ајварот е национално албанско јадење, беше гостинка на […]