Ознака: буркини

Видео Занимливости

Тепачка на 5 жени во бурка, на едната и падна детето додека се кошкаше (видео)

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа необична сцена била снимена од […]

Вести

Корзиканскиот суд го забрани носењето буркини на плажа

Судот во Корзика ја потврди забраната за носење „буркини“ на плажите на овој француски остров, иако Административниот суд во Франција, минатиот месец пресуди дека забраната претставува „насилство врз основните слободи“.Корзиканскиот […]

Балкан

ПАНИКА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: Се појавиле две жени во буркини, а покрај нив мажи со црни торби…

Две жени облечени во буркини минатата недела предизвикале општа паника во Сплит.Иако приказната потсетува на лоша скриена камера каква може да се најде на интернет, сепак е вистинита, а сведоците […]

Вести

Полицијата ги пиша првите казни за носење буркини

Француската полиција ги врачи првите парични казни поради носење буркини во Кан, во јужниот дел на Франција.Забраната за костимот за капење кој целосно го покрива женското тело е воведена во […]