Ознака: бурки

Вести

По крвавиот Велигден: Шри Ланка ги забранува бурките

Шри Ланка забранува облека што го покрива лицето. Тоа се наведува во соопштение од Кабинетот на претседателот на државата. Забраната за покривање на лицето влегува во сила денеска. Таа мерка […]

Видео Занимливости

Тепачка на 5 жени во бурка, на едната и падна детето додека се кошкаше (видео)

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа необична сцена била снимена од […]