Ознака: бутарис

Балкан

За малку ке ме отепаа – изјави Бутарис, градоначалникот на Солун со македонско потекло

Четворица напаѓачи се уапсени за нападот врз Бутарис. Овој немил настан предизвика лавина реакции насекаде низ Европа. Некои сметаа дека е нападнат и заради неговите промакедонски ставови. Осомничените се на возраст […]