Ознака: Бутел

Црна хроника

Запалени четири камиони во Бутел

Скопските пожарникари доцна синоќа интервенирале во Бутел каде на паркинг за камиони биле опожарени четири товарни возила. На Фејсбук, пожарникарите напишаа и дека со брзата реакција е спремено палење и […]

Црна хроника

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел

Попладнево пресметка со калашњикови во Бутел Според информациите се пукало од две возила, по кои полицијата се уште трага. Нема информации за ранети или загинати. На местото на настанот, се […]

Скопје

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА

ОТВОРЕНА СЕНЗОРНА СОБА ЗА ДЕЦА СО АТИПИЧЕН РАЗВОЈ ВО ГРАДИНКАТА Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 […]

Црна хроника

Вечерва запленети над еден тон Марихуана

Вечерва запленети над еден тон Марихуана Вечерва во магацин во скопската населба Бутел откриени се 12 палети со 1240 килограми марихуана. Таа била спакувана во полиетиленски вакумирани пакувања и црни […]

Црна хроника

Ограбенa пошта во Бутел

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. На 24.01.2020 во 10:15 часот било пријавено дека […]