Ознака: Бутел

Црна хроника

Ограбенa пошта во Бутел

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата. На 24.01.2020 во 10:15 часот било пријавено дека […]

Вести

Вооружен грабеж во Бутел

На 03.11.2017 година во 09:30 часот во Скопје на ул.„Бутелска“ бб во експозитурата на „Халк банка“, три лица, со фантомки на главите и вооружени со пиштоли влегле во банката и […]

Вести

Дарко Костовски со ударен статус на Фејсбук по двата тв дуели

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски по двата тв дуели денеска објави статус на својот Фејсбук профил. Тој гласеше вака: Извор: ФБ Тој гласеше вака:

Вести

Трајановски вети нов модерен булевар кој ќе биде од голема важност за жителите на Бутел, Чаир и Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски денеска изјави дека инфаструктурата е многу важен фактор во функционирањето на градовите, па затоа во неговата изборна програма предвидени се голем […]

Вести

Со пиштоли влегле во маркет и украле 90.000 денари

Драма се одвивала синоќа во 20 часот и 50 минути во маркет во населбата Бутел.Полицијата информира дека насилници со пиштоли влегле внатре и од вработениот зеле 90.000 денари од дневниот промет, по […]

Вести

Избувна пожар во Бутел

Избувна пожар во Бутел.Вчера во 23.20 часот во Скопје на улица . „Бутелска-7“, во лимен објект – работилница за изработка на брикети, во сопственост на Д.Н.(31), избувнал пожар во кој […]

Вести

Груевски: На 11 декември казната за СДСМ од народот ќе биде најголема досега

-Издржавме две и пол години правење хаос, лажење на сопствениот народ, дестабилизација на државата, но народот издржа за да сега во недела сите граѓани со пенкалото во рака го даде […]

Црна хроника

Застрелано момче пред основно училиште во Бутел: Се трага по сторителот

Дваесет и едно годишниот А.Ј. во неделата вечерта бил застрелан пред основното училиште „Петар Здравковски Пенко“.Случајот во полиција бил пријавен од ГОБ „Св. Наум Охридски“ каде момчето било донесено дури […]

Вести

Се исполни барањето на жителите од Бутел-дезинфицирани домовите

Службите постојано се на терен и им помагаат на семејствата чии домови се под вода по страшното невреме кое викендов го зафати Скопје.Овој жител на Бутел вчера од лидерот на […]

Вести

Уставниот суд ја одложи расправата за оценување на законитоста на крстoт во Бутел

Уставниот суд денеска ја одложи расправата по иницијативата за оценување на уставноста и на законитоста на одлуката за поставување на 55-метарскиот крст во општина Бутел.Одлуката за давање согласност за поставување […]