Ознака: Бутел

Вести

Вооружен грабеж во Бутел

На 03.11.2017 година во 09:30 часот во Скопје на ул.„Бутелска“ бб во експозитурата на „Халк банка“, три лица, со фантомки на главите и вооружени со пиштоли влегле во банката и […]

Вести

Дарко Костовски со ударен статус на Фејсбук по двата тв дуели

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски по двата тв дуели денеска објави статус на својот Фејсбук профил. Тој гласеше вака: Извор: ФБ Тој гласеше вака:

Вести

Трајановски вети нов модерен булевар кој ќе биде од голема важност за жителите на Бутел, Чаир и Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на Скопје од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски денеска изјави дека инфаструктурата е многу важен фактор во функционирањето на градовите, па затоа во неговата изборна програма предвидени се голем […]

Вести

Со пиштоли влегле во маркет и украле 90.000 денари

Драма се одвивала синоќа во 20 часот и 50 минути во маркет во населбата Бутел.Полицијата информира дека насилници со пиштоли влегле внатре и од вработениот зеле 90.000 денари од дневниот промет, по […]

Вести

Избувна пожар во Бутел

Избувна пожар во Бутел.Вчера во 23.20 часот во Скопје на улица . „Бутелска-7“, во лимен објект – работилница за изработка на брикети, во сопственост на Д.Н.(31), избувнал пожар во кој […]

Вести

Груевски: На 11 декември казната за СДСМ од народот ќе биде најголема досега

-Издржавме две и пол години правење хаос, лажење на сопствениот народ, дестабилизација на државата, но народот издржа за да сега во недела сите граѓани со пенкалото во рака го даде […]