Ознака: Буџет на РМ

Вести

Почна расправата за ребалансот на Буџетот

Во собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска почна расправата по предложениот ребаланс на Буџетот за 2016 година.Потребата од носење на овој ребаланс се должи на промена на проекцијата за […]