Ознака: буџет

Вести

Изгласан буџетот за 2021 година

Изгласан буџетот за 2021 година Собранието го изгласа буџетот за 2021 година со 62 гласа „за“, откако пратениците од опозицијата ја напуштија салата пред почетокот на гласањето. Дополнителниот предлог содржи […]

Вести

Ребалансот на Буџетот од денеска на пленарна седница

Дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2020 година, кој содржи амандмани од комисиската расправа, од денеска е на пленарна седница. Според предложениот дневен ред […]

Вести

Бесими: 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати, аплицирањето по ребалансот

Бесими: 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати, аплицирањето по ребалансот Со ребалансот на буџетот ќе се обезбедат 70 милиони евра за финансиска поддршка за исплата на плати […]

Вести Избор на уредникот

Префрлани се за време на кампањата вчудовидувачки суми од десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност!

Префрлани се за време на кампањата десетици илјади евра на непознати сајтови кои немаат никаква посетеност! На почетокот на овој преземен текст да потсетиме дека ПУЛС24 не учествува во изборните […]

Издвојуваме

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ!

Филип Петровски: ПАРТИИТЕ МУ ЈА ДЕРАТ КОЖАТА НА НАРОДОТ! Не знам дали знаете дека партиите, можеби треба партии во наводници да ставам, оти се работи за приватни собири, дооели, и […]

Политички партии

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно

Партиите со ребалансот не си ги скратија своите пари, се работи за скоро 5 милиони евра годишно Партиите само празни зборови кажуваат и „четки“ маваат на пресови околу нивното богами […]

Вести Македонија

Јавниот долг на Р.Македонија упорно расте

Додека јавниот долг на Македонија исто како и малопродажните цени на речиси сите производи упорно продолжуваат да растат, владеачката гарнитура не убедува дека прави се за да им обезбеди подобар […]