Ознака: вагина

Љубов и секс

ДЕПРЕСИВНА ВАГИНА ИЛИ ВУЛВОДИНИЈА: ШТО ДА ПРЕВЗЕМЕТЕ АКО ИМАТЕ БОЛКИ ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС?

ДЕПРЕСИВНА ВАГИНА ИЛИ ВУЛВОДИНИЈА: ШТО ДА ПРЕВЗЕМЕТЕ АКО ИМАТЕ БОЛКИ ЗА ВРЕМЕ НА СЕКС? Кај некои жени се јавува непријатна болка, пецкање и чешање таму долу, било после сексуален однос, […]

Љубов и секс

Бакнувањето го намалува кариесот, а оргазмот лекува главоболка

Следат неколку факти поврзани со сексот кои можеби не сте ги знаеле: 1. Дневно во светот се случуваат околу 100 милиони оргазми. 2. Бакнувањето е здраво, размената на слуз ја […]

Љубов и секс

Колку е длабока вагината и останати прашања кои ве интересираат

Некогаш на сите ни паѓаат на памет прашања чии одговори би сакале да ги дознаеме. Иако е доста чудно да разговарате за нив со други луѓе, сепак постои начин да ја задоволите […]

Љубов и секс

Болен секс: Кога пeнисот едноставнo не влегува

Вагинизмус е посебна состојба на стегање на вагиналните мускули при што пенетрацијата, па дури и обичното ставање на тампон во вагината се отежнати или речиси невозможни. Притоа се јавува болка […]

Живот

Која храна е добра за вашата вагина и вашите гради

Прочитајте која храна е добра за вашите интимни делови. Сливи и праски. Овие вкусни овошја се полни со антиоксидансите т.н  полифеноли кои ја спречуваат појавата на  ракот на дојката. Цитрусите, […]

Живот

Многу жени го прават ова редовно, а не знаат дека го зголемува ризикот од рак на јајници

Испирањето на вагината може да го зголеми ризикот од зараза со HPV – хуман папилома вирусот, утврдува новата студија. Методата која ја користат голем број на жени, со цел да […]