Ознака: вакцина

Вести

Сите земји-членки на ЕУ во исто време ќе ја добијат вакцината против Ковид-19

Претседателката на Европска комисија Урсула фон дер Лајан синоќа изјави дека сите земји-членки на Европска Унија ќе добијат вакцини против Ковид-19 во исто време и под исти услови во согласност […]

Вести

Путин планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус

Рускиот претседател, Владимир Путин, планира да се вакцинира со руската вакцина против коронавирус, рече неговиот портпарол. „Путин планира да се вакцинира пред официјалното патување во Јужна Кореја, каде што ќе […]

Вести Издвојуваме

Гејтс повторно „во улога на пророк“: Еве кога милијардерот очекува крај на пандемијата на коронавирус

Бил Гејтс овие денови едноставно не може да престане да ги изнесува своите мислења во врска со коронавирусот. Во своето најново размислување, тој „предвидува“ дека пандемијата коронавирус ќе заврши во […]

Здравје

Ширењето на короната може да се зголеми двојно за време на сезоната на грип: Ова е докажан начин да се заштитите!

Сè уште не сме се опоравиле од вториот пик на првиот бран на коронавирус и добиваме мрачни прогнози од Европа. Истражувачи од Шпанија, Белгија, Италија и Норвешка направија математички модел на […]

Свет

Трамп: До крајот на годината 100 милиони дози на вакцина за корона

Претседателот на САД, Доналд Трамп рече дека најмалку 100 милиони дози вакцини против коронавирус можат да бидат дистрибуирани во САД до крајот на годината.  „Штом Агенцијата за лекови ја одобри […]

Вести

За три до четири недели ќе имаме вакцина против Ковид-19, тврди Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека вакцина против смртоносниот коронавирус може да биде достапна за 3-4 недели. – Многу сме близу до тоа да се здобиеме со вакцина, изјави Трамп […]

Здравје

Ако до зимата нема вакцина против коронавирусот, само ова може да нè спаси од зараза!

Маската не може да му наштети на здравјето на децата, вели имунологот Срѓа Јанковиќ и додава дека маската е столбот на превентивните мерки за спречување на инфекција со вирусот корона, […]