Ознака: валандово фолк фест

Издвојуваме Коментари

Спире со сите сили за Мицко се бореше, ама Мицко и тебе те избања а?

Денес ударна вест беа новиот бран на апсења. Овој пат за органзирање на крвавиот четврток. Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. […]

Вести Македонија

Денот Д за ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски. Членството нервозно во очекување на став за референдумот

Иако „лидерот“ на партијата Христијан Мицковски уште на почетокот на август го најави 10 септември како ден кога ќе го објават својот став околу Референдумот, тоа сепак не се случи. […]

Избор на уредникот Македонија

Мицковски ти си дволичен, двосмислен, безр’бетен , неморален, физички и политички кукавица му порачува проф Нестор Огинар

ФБ статус на Проф. Нестор Огинар распали по Мицкоски: Ако тој е лице на партијата, фрлете пепел врз неа. Ако Христијан Мицковски е вистинското лице на партијата ,,ВМРО- ДПМНЕ “ […]