Ознака: Валентина Маркоска

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Време е СДСМ да собере храброст и да ни го честита остварениот изборен резултат

„Изборите не се добиваат на маса со пенкало, закани или уцени. Изборите се добиваат на избирачките места каде граѓаните јасно и недвосмислено ја даваат својата поддршка според сопственото убедување, онака […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ ОК Битола: Поддршката и кај своите ја изгубивте со обидот да излажете и по некој од чесните албански гласачи

Програма немате, капацитет немате, способни луѓе немате, поддршка немате и ви останува само плукање, негирање и омаловажување – нешто што во последниве две години од политичката криза, видовме дека вашиот […]

Политички партии

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола: Имотот на СДСМ е наследство од Сојузот на комунисти

Прес конференцијата на ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола, како реакција на пресот на ЛДП во Битола на 26. 08.2016 година. Пресот го одржа Валентина Маркоска – портпарол на ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола.Опозицијата мисли […]

Политички партии

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола: СДСМ со ТАТ ја зави Битола во црно

Сведоци сме на континуирани режирани пресови од страна на опозизијата која се инспирира и во секој проект наоѓа тема за прес и начин за собирање на политички поени. Прес конференција […]

Политички партии

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола: Цел на СДСМ е манипулација на јавноста и ширење на паника

Во однос на денес искажаните ставови и загриженост на нашите опозиционери, би сакале да истакнеме дека нема ништо ново од СДСМ како партија која настапува безидејно. Зошто постојано СДСМ врши […]

Вести

Маркоска: Само со оставка Заев ќе има образ да бара било што

ВМРО-ДПМНЕ бара Зоран Заев веднаш да поднесе неотповиклива оставка од функцијата градоначалник на општина Струмица.Интегрален текст од прес конференцијата на Валентина Маркоска – портпарол на ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола Апсурдот аболициран […]

Политички партии

ОК ВМРО-ДПМНЕ Битола до СДСМ: Оставете ги надлежните институции да си ја вршат својата работа

СДСМ уште еднаш покажува дека е во очај, целосно се безидејни и затоа по кој знае кој пат се навраќаат на некрофилската и деструктивна политика и се обидуваат да злоупотребуваат […]