Ознака: ВАНДАЛИЗАМ

Вести

ФОТО: Насилството и вандализмот се враќање на животот за СДСМ

После гласањето на новата влада на СДСМ, соцна синоќа непознати лица го демолирале влезот на Општинскиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово.Симнато е државното знаме од јарбол, згазено е и фрлено […]

Вести

Несовесни студенти ги уништуваат новите лифтови во студентските домови

  Несовесни студенти ги вандализираа новите лифтови во државните студентски домови само неколку месеци по нивното поставување.     По оштетувањето на новоинсталираните лифтови во “Кузман Јосифовски-Питу“ и “Гоце Делчев“ каде […]

Вести

ФОТО: Кршење на изборен молк и вандализам во Неготино!

Поддржувачи на една политичка партија го прекршија изборниот молк и вандализираа возило во Неготино.Коментарите се дека ваквиот чин е израз на немоќта на една партија, која се соочува со голем […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Кавадарци: Ваквите кукавички напади нема да исплашат или поколебаат никого

Во вечерните часови 18/19.11.2016 на највандалски начин беше демолиран штабот на ВМРО-ДПМНЕ на ОК Кавадарци во месниот комитет Задругар, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ОК ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци Андон Лазаров.Текст […]

Вести

Фото: Зошто за Героски шампонот во Тузла е вандализам, а бојата во фонтаната во Скопје револуција?

Двојните стандарди на опозициските медиумски перјаници веќе од поодамна добро и се познати на јавноста. Тоа уште еднаш се потврди со напис на соросовиот портал „Плусинфо“.Имено, на сајтот чиј главен […]