Ознака: Вардар-Копенхаген

Македонски фудбал

Првиот тренинг наместо на Арената Филип Втори ќе се игра во „Куќата на фудбалот“

Противникот на македонскиот фудбалски клуб Вардар во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите, првакот на Данска, Копенхаген пристигна во нашиот главен град и веднаш се смести во својата […]