Ознака: Вардар

Црна хроника

Млада девојка ноќеска се удави во Вардар, се трага по уште едно лице

Од водите на реката Вардар околу 3 часот изутринава било извлечено телото на 19 годишна девојка којашто околу полноќ скокнала во реката. Се уште се трага по уште едно машко […]

Ракомет

Самсоненко им дал гаранција на играчите дека ќе ги исплати до крајот на мај!

Големата неизвесност која владее со ракометниот клуб Вардар ги уплаши навивачите дека со егзодусот полека доаѓа крајот на Вардар каков што го знаеме, но руски „Спорт“ во текст на новинарот […]

Свет Спорт

Мексиканци oд љубов кон тимот Вардар, основале свој ракометен тим под истото име во Мексико

Инспирирани од љубовта кон нашиот РК Вардар, во Мексико во 2017 година е основан аматерскиот тим Вардар Мексико (Vardar MX). Случајно наидовме на нивната Фејсбук страница и направивме кратко интервју со луѓето […]

Македонија

Ирена Ристиќ со шокантно видео: “Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

Шокантно видео од реката Вардар објави актерката Ирена Ристиќ. „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте! Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се наоѓа после мостот близнаци, […]

Живот

Кревет и телевизор запловија низ Вардар

Актерката и активистката за чиста животна средина, Ирена Ристиќ на нејзиниот Фејсбук профил објави фотографии од телевизор и кревет фрлени во Вардар. -Ој, Вардаре македонски… ти ја красиш Македонија – […]

Македонија

Од момчето кое вчера влегло во Вардар да се разлади, се уште нема трага

Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите говеда, но досега не е […]

Ракомет

Ги слушавме српските, но слушнете го хрватскиот коментатор во последните минути кога “Вардар“ го решаваше мечот (ВИДЕО)

Еуфоријата која се создаде по освојувањето на титулата во Келн полека стивнува, но реакциите околу освоената титула на “Вардар“ и понатаму се големи. Откако веќе неколку дена насекаде се зборува за […]