Ознака: Вардар

Ракомет

СЕХА: Вардар Про блиску до пласманот на Ф4

Ракометарите на Вардар Про направија значаен чекор кон пласманот на завршниот турнир во СЕХА лигата, откако во неизвесен натпревар, во Скопје, го совладаа Нексе со 27:25.Победата на Вардар му ја […]

Македонски фудбал

Вардар иако побара 500 навивачи, Пелистер дозволи 450

Клубот Вардар побара од Пелистер да дозволи на дерби-мечот да има 500 навивачи, сепак од Пелистер доаѓаат разочарувачки вести кои велат дека поради безбедносни причини трибината може да прими само […]

Ракомет

Вардарки загубија и од Локомотива

Ракометарките на Вардар забележаа нов пораз во Регионалната лига, во Скопје тие загубија од Локомотива со 25:28. Вардар, кој во преодниот рок донесе неколку респектибилни имиња во женскиот ракомет, никако […]

Македонски фудбал

Фото: Во прекрасен амбиент, како вистинско дерби, пред преполни трибини

Стадионот во Турново беше преполн, мечот го следеа околу 2500 гледачи на трибините, капацитетот на стадионот е само 2000, а на единствената трибина едноставно немало „игла каде да падне“, дури […]

Ракомет

Вујовиќ: Непрофесионализмот на Стоилов ми е голем проблем

Вардарци во реваншот против германскиот ракометен гигант Магдебург на домашен терен ќе играат со негатива од три голови разлика, но, Вардар има проблеми во сопствените редови, несогласувања меѓу Вујовиќ и […]