Ознака: Вардар

Македонија

Ирена Ристиќ со шокантно видео: “Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

Шокантно видео од реката Вардар објави актерката Ирена Ристиќ. „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте! Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се наоѓа после мостот близнаци, […]

Живот

Кревет и телевизор запловија низ Вардар

Актерката и активистката за чиста животна средина, Ирена Ристиќ на нејзиниот Фејсбук профил објави фотографии од телевизор и кревет фрлени во Вардар. -Ој, Вардаре македонски… ти ја красиш Македонија – […]

Македонија

Од момчето кое вчера влегло во Вардар да се разлади, се уште нема трага

Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите говеда, но досега не е […]

Ракомет

Ги слушавме српските, но слушнете го хрватскиот коментатор во последните минути кога “Вардар“ го решаваше мечот (ВИДЕО)

Еуфоријата која се создаде по освојувањето на титулата во Келн полека стивнува, но реакциите околу освоената титула на “Вардар“ и понатаму се големи. Откако веќе неколку дена насекаде се зборува за […]

Ракомет

Вонредна вест: Шампионите ќе дојдат порано, Вардарци слетуваат во 16 часот- потврдија навивачите

Наместо како што беше претходно најавено, односно во пет минути до полноќ, експедицијата на ракометарите на Вардар ќе пристигне на меѓународниот аеродром во Скопје во 16:15 часот. Промената доаѓа откако […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]