Ознака: Вардар

Вести

МВР со апел за прославата за Вардар: За ова следат строги санкции

Министерството за внатрешни работи му честита на ракометниот клуб „Вардар“ за освојувањето на титулата европски шампион. Притоа, укажува дека радувањето на спортските успеси е неспоиво со говор на омраза, дискриминација […]

Ракомет

Браво момци! Вардарци објавија победничко селфи од соблекувалната

Вардар е нов шампион на Европа, откако во финалето на Лигата на шампиони го совладаа Веспрем со 27-24. Македонскиот гигант играше добар меч од самиот почеток, иако на стартот на […]

Ракомет

ПОЧНА АКЦИЈАТА ЗА СПАС НА ВАРДАР: Еве ја жиро сметката за донации!

Од денеска и официјално започнува акцијата за спас на ракометниот клуб Вардар. По најавата на Сергеј Самсоненко дека во иднина нема да го финансира „црвено-црниот“ клуб, навивачите се обединија и […]

Сцена

Стоилов потсокнуваше на шанси и се радуваше на головите на Македонија!

Футсал репрезентацијата на Македонија имаше голема поддршка на натпреварот против Албанија (3-2), а еден од присутните во салата беше капитенот на Вардар и македонски ракометен репрезентативец, Столе Стоилов. Во друштво […]

Црна хроника

Познат идентитетот на девојчето што се удави во Вардар

Девојчето по коешто попладнево трагаше гостиварската полиција е пронајдено мртво во водите на реката Вардар. Како што пренесува АЛСАТ, станува збор за 17 годишната Џ.М.. Според првичните информации, девојчето околу […]