Ознака: варени јајца

Кулинарство

Солена торта со варени јајца и шунка: Направете предјадење кое ќе го обожава цело семејство!

Колку и рационално да купуваме за велигденските празници, храната некако останува, а варените јајца се она што обично нѝ преостанува од празничната трпеза. Искористете ги и едноставно направете солена торта […]