Ознака: Варшава

Вести

ВИДЕО: Масовни анти-НАТО протести во Варшава за време на самитот на НАТО

Масовни анти-НАТО протести се одвиваат во моментов во Варшава со илијадници демонстранти гневни на тоа што главниот град на Полска е домаќин на НАТО самитот. Демонстрантите се собрале во градот […]

Вести

Попоски во Варшава: Само еден исход може да биде исчекор за нас – Полноправно членство во НАТО

Во контекст на НАТО за нас има само еден исход што може да биде исчекор – полноправно членство. Се друго е во рамки на традиционалната соработка и партнерство. Кога имаме […]

Вести

Јолевски: НАТО мора да ја задржи политиката на отворени врати и по самитот во Варшава

Министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски денеска во Варшава, Полска учествуваше на конференцијата „Политиката на отворени врати на НАТО во Варшава и по Самитот“ организирана од страна на […]

Вести

Јолевски на конференција „Политиката на отворени врати на НАТО во Варшава и по Самитот“

Македонскиот министер за одбрана Зоран Јолевски, на покана на German Marshal Fond на Соединетите Американски Држави, денеска ќе учествува на конференцијата „Политиката на отворени врати на НАТО во Варшава и […]