Ознака: Василево

Вести

Почна изградбата на спортското игралиште во Василево

Почна изградбата на повеќенаменско спортско игралиште во населеното место Добрашинци во општина Василево. Игралиштето се гради во дворот на училиштето, а освен учениците во редовната настава по физичка култура, ќе […]

Вести

Груевски пред граѓаните во Василево презентираше проекти за земјоделството

Тој нагласи дека станува збор за крупни проекти со кои имаат сериозна намера да го зајакнат македонското земјоделство како во поглед на квалитетот, така и во поглед на извозот и […]

Вести

Пешевски во Василево: Поддршката за земјоделците ќе продолжи уште позасилено

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на Република Македонија денес оствари посета на населените места Радичево и Висока Маала во општина Василево, каде што оствари средба со локалното население.За време […]

Црна хроника

Сообраќајка кај Василево: Сообраќајот е пренасочен

Пренасочен сообраќајот кај струмичко Василево поради сообраќајка.Поради случена сообраќајна незгода на магистралниот пат Струмица-Радовиш кај село Василево  сообраќајот ќе биде пренасочен од Василевска крстосница до кружен тек на влез во […]