Ознака: Василије Авировиќ

Вести

Шест години затвор доби Сеад Кочан, а три години затворска казна доби Василије Аврировиќ

Шест години затвор доби бизнисменот Сеад Кочан, а три години затворска казна доби Василије Аврировиќ, одлучи судијката Лидија Трајковска-Зимбовска во случајот „Труст“ на СЈО, во кој тие беа обвинети дека […]