Ознака: Вашингтон

Вести

СТРАШЕН Е ПРИТИСОКОТ ОД БРИСЕЛ И ВАШИНГТОН: Ова е завршниот удар за да се ликвидира Македонскиот идентитет

Денес можеме ние да говориме кај нас за предавство на интелектуалците, а не за некоја добивка. Ова го насети уште нашиот Ѓорѓија Пулевски, пред две столетија, ѕидарот од Галичник, а […]

Вести

Се урна авион во близина на Вашингтон

Авионска несреќа попладнево го потресе Вашингтон и предизвика оштетување на неколку автомобили, пишуваат тамошните медиуми.Според полицијата инцидентот се случил кога пилотот ја загубил контролата врз леталото бидејќи моторот откажал. За […]

Вести

Никола Попоски учествуваше на самитот против ИСИС во Вашингтон

Потпретседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски вчера учествуваше на состанокот на коалицијата за борба против Исламската држава во Ирак и Сирија, кој се одржа во Вашингтон. […]

Вести

„Во Центар“: Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонската влада со Вашингтон

Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација  помеѓу македонската влада со администрацијата во Вашингтон, предизвикување на економски и социјални потреси во државата и саботажа на македонските безбедносни […]

Вести

Дали Али Ахмети ја чека пресудата од Вашингтон за да излезе со конечна одлука?

Дали лидерот на ДУИ Али Ахмети ја чека пресудата од Вашингтон за случајот Маџар Телеком за да излезе со конечна одлука за разврската на постизборната драма во Македонија? Ова прашање […]

Вести

ВАШИНГТОН ТАЈМС: Соросовиот Стејт Департмент игра политички игри во Албанија

Дали е во ред американски амбасадор во туѓа држава, да уценува една политичка партија, се со цел да обезбеди предност за другата партија? Да одиме чекор понатаму: Дали е во […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ставот дека не треба да има нови избори не е на официјален Вашингтон

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оцени дека со својот одговор Амбасадата на САД потврдила дека ставот во однос на нови избори не е официјален став на Вашингтон.– Одговорот на Амбасадата е […]

Вести

ДЕСЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СОРОСОИДИТЕ ОД ВАШИНГТОН: Преку 230 уапсени соросоиди во Вашингтон се соочуваат со 10 годишна казна затвор!

Повеќето од 230 демонстранти уапсени по насилните протести кои еруптираа во Вашингтон по инаугурацијата на Доналд Трамп ќе бидат обвинети за насилно протестирање, изјавиле федералните обвинители. Обвиненијата се движат со […]