Ознака: Вашингтон

Вести

Што ќе работи Барак Обама кога ќе ја напушти Белата Куќа?

Што ќе прави Барак Обама по јануари следната година кога ќе ја напушти Белата куќа? Пред него се откриваат неколку перспективи по двата претседателски мандати, пишува „Фигаро“.Во прво време Барак […]

Видео

ВИДЕО: Еве КАДЕ ќе се сели Обама откако ќе ја напушти Белата Куќа!

Домот со 9 спални не е многу далеку од неговото сегашно живеалиште.Семејството Обама ќе остане во Вашингтон по јануари, кога му истекува мандатот како претседател. Главна причина за оваа одлука […]