Ознака: вајнхаус

Вести

Ќе се повтори истрагата за причината за смртта на Ејми Вајнхаус

Истрагата за причината за смртта на пејачката Ејми Вајнхаус ќе биде повторена во јануари, откако истражителот во првата истрага поднесе оставка, соопштија во понеделник властите на лондонската општина Камден. Помошникот […]