Ознака: вежбање

Живот

Тие одлучија да се венчаат, дури кога ќе ослабнат. Ова е нивната приказна!

До пред неколку години, сега 31-годишната Клер Кроутерс тежела 90 килограми, а нејзиното дневно мени се состоело од нездрава храна и полуготови јадења, бидејќи работела како акушерка и нејзиниот распоред […]

Живот

ДВЕ ГОДИНИ ПО РАСКИНУВАЊЕТО ГИ ОБЈАВИЛА ОВИЕ СЛИКИ: Пријателите едвај ја препознале!

Лаура Микетич беше дебела цел живот. Имала 127 килограми и навистина се соочувала со проблеми.Чувствувала дека сите ја гледаат, како да е огромно чудовиште кое на луѓето им стои на […]

Живот

Со вежбање до подобри гради

Неверојатно е колку разни тренинзи можат да ви помогнат да се чувствувате подобро. Се одлободувате од стресот, ја подобрувате издржливоста, вашето тело изгледа повитко, но имате и позитивно влијание врз […]

Фото

Фото: Голите гради на Сораја во преден план дури и на вежбање

Надарената старлета Сораја, на фејсбук објави слика од своите големи гради одвај собрани во дуксер со анимал принт. Под самата фотографија, таа напиша: „Тренингот е најдобар пред.. пред излегување!“ Па […]