Ознака: вежбање

Здравје

Ослабнете 3 кг за 2 недели со најлесните и најзабавните домашни вежби

Без многу труд, никаква опрема и без да правите драстични промени во исхраната, погледнете како ефикасно да се ослободите од неколку килограми вишок за само 2 недели благодарение на следните […]

Живот

Што може да се случи ако вежбате надвор, а воздухот е загаден?

Луѓето кои вежбаат на отворено ретко размислуваат за квалитетот на воздухот. А треба. Особено во време кога предупредуваат од сите страни за зголемено загадување на воздухот. Во некои градови, дури […]

Нега и убавина

Колку треба да вежбаме ако цел ден седиме?

Дали поради вашата работа цел ден седите пред компјутер? Ако е така, мора да се потрудите секојдневно да вежбате, ако сакате да го подобрите здравјето. Научници докажаа дека долготрајното седење […]

Сцена

Пејачката на 51 година ги покажа резултатите од редовното вежбање и телото „за милион долари“ – изгледа совршено

Џенифер Лопез во розово бикини ги истакнала своите облини и топ формата на тело која што е резултат на напорното и секојдневно вежбање. Пејачката и актерка Џенифер Лопез и нејзиниот […]