Ознака: вежбање

Занимливости

Неверојатна трансформација на 74 години: Ако можам јас, можете и вие

Никогаш не е доцна да почнете со вежбање и здрава исхрана, доказ за тоа е 74-годишната Џоан Мекдоналд, која со вежбање почнала во последните две години. На 72-годишна возраст Џоан […]

Живот

4 вежби кои за 20 дена ја намалуваат видливоста на проширените вени

Многу жени патат од проширени вени, поради што тешко се одлучуваат да ги разголат нозете кога ќе затопли. Па, како да ја спречите оваа несакна појава? Одлична превензција е: Повремената […]

Инстаграм Сцена

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан

Милиони лајкови за минијатурното бикини на Ким Кардашијан За мошне кратко време по објавата фановите реагираа со огромно задоволство на нејзината објава како вежба во теретана во минијатурно бикини. Тоа […]

Нега и убавина

Има две деца, а изгледа подобро денес отколку во 20-те години од животот – тајната е во овие 5 работи

43-годишната Белинда Нортон од Австралија е мајка на две деца. Таа преку својот Инстаграм профил ја покажала неверојатната трансформација на телото, а нејзините следбеници тврдат дека изгледа подобро во 40-те […]

Нега и убавина

Вежби кои треба да ги правите секој ден ако работите од дома

Активноста е важна за да останете здрави додека сте во изолација. Телото мора да се раздвижи, да биде активно за да се задржи силата и флексибилноста, особено ако работите од […]

Видео Нега и убавина

Тренинг во домашни услови: 20 минути вежбање за затегнато тело

Без изговори! Тоа е мотото на фитнес инструкторката Памела Реиф која нагласува дека за вежбање ви треба само добра волја. Доказ за тоа се нејзините видеа со инструкции за вежбање […]