Ознака: вежба

Здравје

Заспивањето никогаш не било полесно: Оваа вежба гарантира мирен и длабок сон

Постојат неколку движења кои ви помагаат добро да спиете, иако на некои им е тешко да ги воведат во своите вечерни рутини. Сепак, постои една вежба за која не ви […]

Живот

Поминувајте пет минути секој ден во оваа позиција и ќе излечите дури осум најчести болки

Поминувајте пет минути секој ден во оваа позиција и ќе излечите дури осум најчести болки Одвојте малку време за оваа вежба и ќе направите многу за своето здравје. Дигестивни проблеми, […]

Живот

Сега повеќе немате причина да не вежбате: Вежба која го затегнува целото тело, а потребен ви е само- ѕид!

Доколку  ви  се смачи  од изговорите кои  си  ги  давате себе си  за да не вежбате-  ова ќе ви  се допадне.Ви претставуваме кратко  видео од шест  различни  вежби со кои  […]

Вести

Армиските ренџери на подготовки на Криволак

Припадниците на декларираната ренџерска чета од Полкот за специјални операции на Армискиот полигон „Криволак“ се подготвуваат за НАТО оценувањето Ниво -1, кое ќе се изврши во текот на неделава во […]

Вести

ФОТО: ЕБР на терен – справување со терористички закани во планина

Припадниците на Единицата за брзо распоредување (ЕБР) во рамки на обуката за логорување, изведоа тактичко-показна вежба со три различни сценарија за справување со терористички закани во планина.Единицата за време на […]

Живот

Доколку оваа вежба не можете да ја изведете со затворени очи- имате проблем

Едноставна но ефикасна вежба која потекнува од Кина, Јин Ји Ди Ли, може да им  позитивно влијание на следните неколку децении од вашиот живот.Како и  другите поими од кинескиот јазик, […]