Ознака: велешанка

Занимливости

Се случува: Велешанка наместо со сопругот ја венчале со сведокот

Една анегдота се врти низ велешката чаршија, за која немаме потврда дали навистина се случила, но секако, дури и како анегдота, е одлична за почеток на следната анализа за коронакризата, […]

Црна хроника

МНР потврди за смртта на велешанката во Лондон- Причината е непозната

Се подготвуваат документите за транспорт на посмртните останки на Билјана З. од Лондон во Македонија, јавува Дума.Резултатите од обдукцијата треба да кажат од што настапила смртта. Триесет и шест годишната […]