Ознака: венчаница

Занимливости

Вистинско ремек дело: Од тоалетна хартија направи преубава венчаница

Често остануваме без зборови кога ќе видиме дека некои луѓе се креативни. Така Амбер Милс покажа дека е навистина креативна. Таа е мајка на три деца, а паднала во депресија […]

Занимливости

Ја продава венчаницата за да собере пари за развод: „Фустанот е подолг од мојот брак“

Бесна жена насмеала многумина со својот урнебесен оглас. На Фејсбук Маркетплејс штотуку се одвила вистинска љубовна драма. Имено, анонимна жена од Манчестер одлучила на малку необичен начин да собере пари […]

Сцена

Северина повторно во венчаница

Познатата хрватска пејачка Северина на Инстаграм објави фотографија од престојот во Африка, каде е облечена во виолетов фустан. Таа на фотографиите напишала дека станува збор за африканска венчаница.   View […]

Сцена

Меган откри детаљ на нејзината венчаница, посветен на првиот состанок со Хари

Нешто старо, нешто ново, нешто позајмено и нешто сино“ – според старо верување тоа се четирите детали кои секоја невеста треба да ги носи на себе на свадбата за да […]

Живот

Девојка ја изненадила баба ѝ носејќи ја нејзината венчаница

Венчавките се големи настани кои доаѓаат со многу планирање и традиции. Иако самото тоа да најдете партнер со кој ќе сакате да го поминете животот е голем предизвик, самата венчавка […]

Издвојуваме

Колекцијата на венчаници White Ivy на Антонија Ристовска за невести што сакаат софистицираност, гламур и романтика

Македонската дизајнерка Антонија Ристовска преку фотосесија ја претставува новата колекцијата на венчаници наречена White Ivy 2018. Дел од нејзината линија Antonija Ristovska Bride, дизајнерката открива дека овие венчални креации се […]