Ознака: венчање

Занимливости

Се случува: Велешанка наместо со сопругот ја венчале со сведокот

Една анегдота се врти низ велешката чаршија, за која немаме потврда дали навистина се случила, но секако, дури и како анегдота, е одлична за почеток на следната анализа за коронакризата, […]

Сцена

Дани и Петел тајно се венчале!

Како што пренесуваат некои наши медиуми, поп-пејачката Дани се венчала со нејзиното долгогодишно момче Горан Михајловски – Петел. Кога нивната врска беше на почеток, во јавноста кружеа доста трачеви дека Петел е само […]