Ознака: Верати

Меѓународен фудбал

Верати се заблагодари на Јувентус

Младиот фудбалер на екипата на Париз Сент Жермен ги демантираше шпекулациите кои во медиумите беа пласирани околу него, а тој беше поврзан со трансфер во Јувентус. Последните неколку денови медиумите […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ негира, Верати останува во Париз

Неодамнешните шпекулации поврзани со Верати се чини дека целосно се отфрлени откако самиот ПСЖ излезе со демант во јавноста и соопшти дека Верати сепак останува во тимот. Имено, по неколкуте […]

Меѓународен фудбал

Јувентус е заинтересиран за Верати

Како што тврдат италијанските медиуми, тимот на Јувентус е сериозно загреан за услугите на младиот играч на екипата на ПСЖ, Марко Верати. „Кориере Дело Спорт“ пренесува дека Јувентус сака да […]