Ознака: веренички прстен

Сцена

Тина Шегетин од Големиот брат си доби веренички прстен

Помладата сестра Шегетин на Инстаграм се пофали со дијамантски прстен и така и покажа на јавноста дека се верила.Деновиве, покрај прстенот Тина Шегетин реши да го покаже и својот вереник, […]

Сцена

Милена го покажа вереничкиот прстен

Атрактивната водителка Милена Антовска наскоро ќе го каже судбоносното ДА, а на социјалните мрежи сподели фотографии од вереничкиот прстен, по што следуваа честитки од фановите.После само неколку месеци врска, Милена […]

Живот

Жените масовно носат веренички прстен на малиот прст – причината е прекрасна!

На друштвените мрежи, жените се почесто се сликаат со веренички прстен на малиот прст. Откриена е тајната порака која ја крие овој потег. И преубава е.Симболиката на вереничкиот прстен секогаш […]

Занимливости

Само кажи ДА! Овој прстен е НАЈУБАВ на светот?

Според мислењето на жените ширум светот, ова е најубавиот веренички прстен!На сајтот Pinterest, одбран е најпопуларниот веренички прстен, кој ги воодушеви жените ширум светот! Станува збор за дијамантски прстен од […]