Ознака: Верушевски

Избор на уредникот

Изгледа со мене нешто не е во ред!!

Изгледа со мене нешто не е во ред, па немам капацитет да го познаам “прагматичниот рационален” момент на “патриотизмот”… т.е. стомак немам изгледа, оти од самата помисла на некои “патриотски” […]

Вести Избор на уредникот

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар

Инфомакс: АЛЕКСАНДАР ВЕРУШЕВСКИ Е ГОЛЕМ ПАТРИОТ: Мицкоски потврди дека се познава со синот на Зоран Верушевски, Александар Вест која вмровците и десничарите ја примија со голема неверица. Мицковски не само […]

Вести

Како беше укинат притворот на Верушевски ако судовите го саботираат СЈО

Пратеникот Крсто Мукоски реплицирајќи и на Катица Јанева ја праша како и на кој начин денес Зоран Верушевски е на слобода ако Јанева како што кажува била саботирана од судовите […]

Вести

Дали Јанева ќе побара притвор за Верушевски и Заев за „Пуч“?

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК), Зоран Верушевски, повторно ќе седнат на обвинителна клупа во случајот „Пуч“, откако Апелацискиот суд Скопје […]

Вести

Единствениот осуден за „Пуч“ се враќа во затвор

Судија за извршување санкции при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постпаувајќи по одлука на Претседателот на Р.М. за повлекување на одлуката за помилување – ослободување од понатамошно гонење за […]