Ознака: Веселин Вујовиќ

Ракомет

Вујовиќ откри дали ќе биде нов тренер на Вардар

Веселин Вујовиќ имаше средба со македонската ракометна репрезентација при напуштањето на хотелот „Панорама“ во Загреб и селидбата во Вараждин. Словенија заедно со Македонија оди во наредната фаза, а во холот […]

Ракомет

Вујо во заседа по историскиот успех со Словенија

Словенечката ракометна репрезентација направи историски успех со нереалниот пресврт во натпреварот за третото место со Хрватска, а големото славје кое следеше по последниот звук на сирената само ни долови колкаво […]

Ракомет

Вујовиќ: Непрофесионализмот на Стоилов ми е голем проблем

Вардарци во реваншот против германскиот ракометен гигант Магдебург на домашен терен ќе играат со негатива од три голови разлика, но, Вардар има проблеми во сопствените редови, несогласувања меѓу Вујовиќ и […]