Ознака: Весли Снајдер – Галатасарај

Меѓународен фудбал

Видео: „ЧУДО“ на „Турк Телеком Арената“, Весли Снајдер постигна „ЕВРО-ГОЛ“ за Галата

Екипата на Галатасарај направи неверојатен пресврт на натпреварот со Ордуспор во рамките од 23-тото коло од Турскиот Шампионат. Гостите преку Инан (автогол) во 15-тата минута и Станку (од пенал) водеа […]

Меѓународен фудбал

Поради секси сцена на неговата сопруга, пропаднал трансферот на Снајдер?

Се чини дека нема да има ништо од трансферот на Весли Снајдер во Турција. Галатасарај требало да плати 10 милиони евра оштета колку што бара Интер за холандскиот интернационалец, но […]