Ознака: Весна Дамчевска Илиевска

Издвојуваме

Весна Дамчевска Илиевска: Вождот си назначува претседатели на комитети без процедура и само ако го величаат

Гледам пак по трет пат го назначиле за претседател на ОК Бутел, актуелниот пратеник од ВМРО ДПМНЕ. Се прашувам дали е демократски без никакви процедури, дали е чесно да продолжи […]

Вести Политички партии Црна хроника

Уапсен е насилникот кој и се закануваше на екс пратеничката Весна Дамчевска Илиевска

Уапсен е насилникот кој и се закануваше на екс пратеничката Весна Дамчевска Илиевска МВР попладнево во населбата Бутел 1 го лиши од слобода било лицето С.Ч. (29), пријавен од екс […]

Вести

Широк фронт и многу познати имиња во иницијативата за смена на Мицковски и свикување на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

Широк фронт и многу познати имиња во иницијативата за смена на Мицковски и свикување на конгрес на ВМРО-ДПМНЕ Интегралниот текст од денешната иницијатива прочитајте го тука: Побарана одговорност од Мицковски […]