Ознака: Весна Змијанац

Сцена

Жареше и палеше во 90-тите, а потоа стана алкохоличарка и исчезна без траг- пејачката се пресели во оваа селска куќа и живее до ден денес

Фолк пејачката Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите години изгради вила во селото Букуљ каде го поминува слободното време далеку од градскиот метеж. […]

Сцена

ШОКАНТНИТЕ ДНЕВНИЦИ НА НИНО: Откриена содржината на дневникот на починатиот пејач!

Фолк пејачот Амир Нино Решиќ почина пред 9 години во болница во Бјелина од перфорација на панкреасот, а приказната за неговиот живот повторно стана актуелна после откритието на неговиот менаџер […]

Сцена

Николија облече костим од мајка ѝ стар 20 години, а резултатот е фантастичен!

Пејачката за снимањето на новогодишната емисија кај Леа Киш  облекла панталони и  сако стари  20 години, истите оние кои  нејзината мајка ги носела во  спотот  за песната „Da budemo nocas […]

Сцена

Одлепила по младо мевце: Весна Змијанац фатила 27- годишно момче!

Популарната пејачка Весна Змијанац пронашла нова љубов-и  тоа двојно помлада. Имено, пејачката е во  врска со  реперот Немања  MCN  со кого учествувала во  реалити шоуто „Фарма“.Весна се појавила  во  спот […]

Сцена

Ја кријат љубовта: И да имало нешто со Весна Змијанац глупаво е сега да се зборува за тоа!

Весна Змијанац и  Драган Стојковиќ Босанац со својата соработка  направиле некои од најголемите хитови, а се шпекулирало  дека помеѓу нив  имало и нешто повеќе од  деловна соработка.Имено во 1986 година […]

Сцена

Весна Змијанац има тумор?!

Како што пишува српски „Скандал“, една медицинска сестра од Вождовац пред своето друштво кажала дека пејачката Весна Змијанац има тешки здравствени проблеми.- Весна неодамна осетила нешто тврдо на градите и […]