Ознака: Весна Петрушевска

Сцена

„Солзи сами капат“: Весна Петрушевска се збогува со синот, тој се сели од државата

Синот на Весна Петрушевска 17-годишниот Кирил Тренкоски ќе се сели во САД кај неговиот татко Јанко Тренкоски. Таму ќе продолжи со последната година од средното образование и ќе се запише […]

Сцена

Синот на Весна Бејби се сели кај татко му во Америка: Едвај се крепам, тешко е

Синот на Весна Петрушевска, Кирил Тренкоски, за две недели заминува во САД кај својот татко Јанко Тренкоски. Кирил кој има 17 години, во Хјустон ќе ја изучи четврта година од […]

Вести

Петрушевска жестоко до Најчевска: Недај боже твоето дете да биде силувано!

Бранителите за човекови права не нападнаа и не навредуваа на јавен простор, еве ќе цитирам професорката во својот ФБ статус вели, Ние ќе си отвараме теми за разговор, ќе ги […]

Сцена

Ќеркичката на Весна Петрушевска и Игор Џамбазов со селфи на кое нема да го препознаете!

Ќеркичката на Весна Петрушевска се најде во прегратка со својот омилен човек, Игор Џамбазов.Актерот и шоумен го променил имиџот откако долго време го немаше на социјалните мрежи. Актерот и шоумен […]

Сцена

Весна Петрушевска со МОЌНА порака по немилиот настан!

Весна Петрушевска, по кобниот настан кој го потресе нејзиното семејство, го објави првото селфи со ќерката и напиша моќна порака.Како вистински пожртвувана мајка, таа е покрај својата ќерка во тешкиот […]

Сцена

Весна Петрушевска уште ПОГНЕВНА!

Весна Петрушевкса минува низ тежок период, откако се случи грозоморен настан на нејзината ќерка, која беше злоставувана од педофил.Како секоја пожртвувана мајка, таа го сподели настанот со јавноста, за да […]

Сцена

ЕСТРАДАТА СО ПОДДРШКА за Весна Перушевска: Еве ги нивните пораки!

Весна Петрушевска по кобниот настан во нејзиното семејство кој ја потресе македонската јавност, доби неизмерна поддршка како од пријателите, така и од фановите.Eве само некои од статусите за поддршка на […]