Ознака: вести

Вести

КАФАНИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ДО 18 ЧАСОТ СЕКОЈ ДЕН ОСВЕН НЕДЕЛА И ТОА САМО НА ТЕРАСИТЕ, А СВАДБИ И КРШТЕВКИ НЕМА ЗАСЕГА

Кафаните ќе работат до 18 часот секој ден освен недела и тоа само на терасите, а свадби и крштевки нема засега. Полицискиот час кој што сега е актуелен ќе остане […]

Вести

Скринингот започнува утре со тестирање на вработените во градинките

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека од утре ќе започне скринигот и тоа со вработените во градинките како резултат на намалениот број на тестирањата поради значително намалениот број лица […]

Вести

Мајка на 36 години возраст почина од КОРОНА, откако и соопштиле дека не во листа на приоритетни за лекување

Мајка на 36 години возраст почина од КОРОНА, откако и соопштиле дека не во листа на приоритетни за лекување Мајка на три деца починала во нејзиниот стан откако се јавила […]

Занимливости

Спикерка ги прекина вестите поради неконтролирано смеење

Спикерката на една локална телевизија на Камчатка, Александра Новикова, направила грешка при читањето на вестите по што следело неконтролирано смеење. За среќа, вестите не биле емитувани во живо, а видето […]

Вести

Обвинителката Рускоска ќе ги презентира материјалните докази за „Рекет“

Судењето за „Рекет” денеска продолжува со презентација на материјални докази од страна на Обвинителството за организиран криминал. Судскиот процес против Бојан Јовановски и Катица Јанева влегува во нова фаза откога […]

Вести Видео

Брука: хулиган навредуваше туристи од Кина на железничката станица во Скопје (видео)

Брука: хулиган навредуваше туристи од Кина на железничката станица во Скопје. Невидена брука е ова што ќе го погледнете во видеово подолу. Ние како редакција сметаме дека е за секаква […]

Вести

Уапсена позната македонска актерка – учествувала во шверц на кокаин

Познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, денеска бил уапсена поради поврзаност со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија. Во моментов актерката Силвија Стојановска, е однесена пред Основниот кривчен суд во […]

Вести

Ново рочиште за „Монструм“

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за случајот за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“. Случајот се наоѓа во […]

Коментари

По убиството на Тодор Александров во 1924 Ројтерс известува…

На сајтот на Националната библиотека на Австралија може да се најде следниов текст објавен на 16 септември 1924, во весникот Њуз од Аделаида . “Тодор Александров беше водач на Комитите, […]

Вести

Поскапување: Возачи од денес точите горива по овие цени

Поскапувањето на цената на нафтата на светските пазари се одрази врз нафтените деривати во Македонија па затоа од денеска возачите ќе полнат резервоари по цени кои бележат скок. Согласно новата […]