Ознака: ветер

Вести

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните подрачја ќе има услови за повремен локален дожд. Утринската […]

Вести

Денеска сончево и топло, но со ветер- еве какво време не очекува за време на викендот

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне […]

Вести

Денеска очекувајте пороен дожд и засилен ветер, еве какво ќе биде времето цела недела

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, […]

Вести

Пороен дожд и грмежи, можна појава на силен ветер и град

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Утринската температура […]

Вести

Временска прогноза: Очекувајте дожд, снежни наноси, силен ветер

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови каде на планините […]

Вести

Силниот ветер уништи дел од фасадата на АД „Мепсо“

Генералната директорка на АД „Мепсо“, Ева Шуклева информираше дека синоќешниот ветер уништил дел од фасадата на АД „Мепсо“, односно фасадата што се наоѓа во внатрешниот дел на зградата и служи […]

Вести

Избегнувајте го Плетвар, таму е хаос: Поради силен ветер и големи наноси на снег, сообраќајот е со прекини

На патниот правец Прилеп – Кавадарци после планинскиот превој Плетвар од селото Беловодица до селото Тројаци во должина од четири километри сообраќајот се одвива со повремени прекини поради силен ветер […]