Ознака: ветришта

Свет

Европа се бори со пеколните горештини, а Австралија се справува со студен бран и снег

Додека топлотниот бран беснее во Европа во јужната хемисфера има сосема друга приказна. Австралија е погодена од бран студен воздух што донесе снег и ветрови од 100 километри на час, а […]