Ознака: ветување

Македонија

Штрајкот со глад во Идризово-прекинат

Откако по средба со директорот добиле уверување за средба со Владата на која ќе ги претстават своите барања затворениците во затворот Идризово попладнево одлучија да го прекинат штрајкот со глад. […]

Вести

СДСМ дава лажни ветувања на младите

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешното соопштение на СДСМ за мерките за вработување и образование на младите, оценува дека СДСМ дава лажни ветувања.Во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ посочува дека во времето на […]

Живот

На погребот на најдобриот пријател се појави во жолт фустан. Причината никого не остави рамнодушен!

Кевин Елиот и неговиот најдобар пријател Бери Дилејни, склучиле навистина бизарен договор пред да заминат во војска.Имено, тие си ветиле дека доколку некој од нив загине, другиот ќе дојде на […]

Вести

Половина час по посетата на Груевски, веќе се исполнува ветувањето кон граѓаните на Бутел

Само половина час откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги посети граѓаните на општина Бутел, се исполнува ветувањето кое тој им го даде.Имено, изминативе два дена тие успеале во најголем […]

Локална самоуправа

Започна рехабилитацијата на патниот правец Градско-Росоман-Дреново: Уште едно од ветувањата се реализира

По посетата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на прилепскиот регион каде од страна на граѓаните беше побарано да се рехабилитира патниот правец Градско-Росоман-Дреново, од завчера градежната оператива на Македонија […]

Вести

Ветеното веќе се ИСПОЛНУВА: Вработување на најдобрите 100 студенти од државните универзитети!

Вработување на 100-те најдобри студенти на додипломски студии, вети лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во месец февруари најавувајќи пакет мерки за младите лица.-За два месеци излеговме со 14 значајни ветувања […]